דיאטה כתהליך הקניית הרגלים

פברואר 23, 2015 שירותים מומלצים

להורדה מובטחת של משקל יתר ולשמירה על תוצאות דיאטה בטווח הארוך, יש לקחת בחשבון את הגורמים הבאים:

1. התאזרו בסבלנות. תהליך העליה במשקל דיאטה כתהליךאורך שנים ואף עשרות שנים. הרגלי אכילה הגורמים לכך, מתפתחים אף הם במשך עשרות שנים, כך שצריך להתאזר בסבלנות: תצטרכו מספר חודשים כדי להגיע למטרה הנכספת – לרזות ולשמור על התוצאות.

2. שינוי בהרגלי האכילה. בין הלקוחות רווח הרעיון של "התקפה על עודף משקל". התקפות כאלה, מתחילות בדרך כלל ביום ראשון ומסתיימות ביום שישי ואין להן דבר במשותף עם התהליכים העמוקים, דוגמת שינוי הרגלי אכילה וחילוף חומרים.

כדי לשנות הרגלי אכילה, יש צורך ב- 90 עד 180 יום של שמירה קפדנית על התוכנית.

בתקופה זו "עבודה" משותפת עם היועץ התזונתי שלכם, היא המפתח להצלחה.

3. עזרתו של היועץ התזונתי שלך. רוב בני האדם המבקשים לרזות ולשמור על התוצאות, הירידה. לא לחזור להרגלי האכילה הישנים, לבדוק את המשקל שלכם ולשמור על הקשר עם היועץ.

4. רציפותה של תקופת התכנית. איבוד המשקל הממוצע בחודש הוא 3-5 ק"ג. למשל, אם אתם בעודף משקל של 30 ק"ג, עליכם להתמיד בתכנית למשך 6 חודשים לפחות לצורך ירידה, ולהמשיך ברצף לתוכנית השמירה.

5. רציפותה של תוכנית שמירה על המשקל. אחרי ההרזיה עליכם ללמוד לפקח על המשקל.                                                                                                         לשם כך עליכם להמשיך בתכנית השמירה על המשקל, משך אותו פרק זמן של תוכנית

6. נוסחת ההצלחה: כדי להצליח בהפחתת משקל ושמירה על התוצאה עליכם לקחת בחשבון את הזמן שזה לוקח ולהתאזר בסבלנות. לחישוב הזמן תשתמשו בנוסחה הבאה:
משקל עודף חלקי 4 ק"ג לחודש שווה מספר החודשים של תוכנית הירידה
תקופה דומה דרושה לכם לשמור על התוצאות – תוך שימוש בתוכנית שמירה.