מדריך הסרת שיער בלייזר

דצמבר 15, 2014 מדריכים

הסרת שיער בלייזר – כל מה שחשוב לדעת

הסרת שיער בלייזר רק הולכת ומתעצמת בימינו. יותר ויותר אנשים נחשפים לרעיון של "גוף חלק" והרצון להיות יותר חלק ובלי שערות רק הולך וגובר בעולמנו. היום כאשר הטכנולוגיה והמדע התפתחו הדבר ממש אפשר וכבר בשל מבחינת המדע ולא בהתחלה כמו בכל דבר שהוא חדש לא יודעים מה ההשפעות שלו וכמה הוא טוב. היום כאשר כבר כמה שנים אנשים עושים הסרת שיער בלייזר והנושא כבר ברור ובעל ניסיון וכמעט כל הידע על הסרת שיער בלייזר כבר הושג.

אין ספק שהרצון והצורך להיות חלקים והסטתים נורא חשוב ועוד הפעם תלוי למי חשוב. הסטטיסטיקה מראה כי אחוזם של הנשים שעושות הסרת שיער בלייזר הוא גבוהה יותר מאשר הגברים. והדבר יותר חשוב כלפי הנשים כנראה. כאשר בוחרים לעשות הסרת שיער בלייזר חשוב מאד לבחור מקום בעל שם, מקום בעל ניסיון וידע נרחב עם אחריות שיודע מה הוא עושה. כי בסופו של דבר מדובר בגופנו ובבריאות של גופנו. הסרת שיער בלייזר מדריך

לעולם לא ניתן לבצע הסרת שיער בלייזר לצמיתות ולכן כשמפרסמים את הביטוי הסרת שיער בלייזר ישנה הטעייה מסוימת לגבי הציבור. אם יש הפחתה של 80% בטיפול הסרת שיער בלייזר נחשבת מצוינת. ישנם אזורים בעייתיים למשל בפנים שאם מקבלים שם הפחתה של 50% בטיפול הסרת שיער בלייזר זה נחשב מצוין. ישנם כמה וכמה שיטות: יש את שיטת הסרת שיער בלייזר ויש את השיטה של הסרת שיער באמצעות אינפרה אדום.ההבדל בין השיטות השונות בין טיפול הסרת שיער בלייזר לבין טיפול הסרת שיער באינפרא אדום טמון בהבדל באורכי הגלים ולכן שיטת הסרת שיער באינפרה אדום מתאימה גם לעור כהה יותר.

גם בשיטת הסרת שיער בלייזר וגם בשיטת הסרת שיער באינפרה אנחנו מגיעים לתוצאות דומות של הסרה של 80% מהשיער. היתרונות של שיטת אינפרה אדום הם שהשיטה עובדת על שטחים גדולים, ועלות הטיפול בה לא יקרה ויותר נמוכה מטיפול הסרת שיער בלייזר וזמן הטיפול קצר יחסית.

אז מהו בעצם לייזר

הסרת שיער בלייזר היא המילה האחרונה בתחום. כמו המון דברים טובים, אז גם שימוש בלייזר בנושא הסרת שיער בלייזר נולד במקרה. לאחר שהלייזר כבר שימש כעזר רפואי חשוב בניתוחים שונים, הרופאים הבחינו כי האזורים המטופלים ע"י לייזר הפסיקו להצמיח שיער. מחקר יותר מעמיק הוביל לשימוש הנוכחי בתחום. קרן הלייזר, שהינה קרן צרה וחזקה של אור עקבי ובעלת אורך גל ותדר מדויקים, מושפעת מהצבעים שהיא פוגשת בדרך. יש צבעים, למשל, שהקרן תתייחס אליהם כאל "שקופים", כלומר – לא תתייחס אליהם כלל. לכן, המדענים פיתחו כך את הקרן, שהיא תוכל לעבור על אזורים שונים בעור בלי להתייחס אליהם, ומה שהיא תשרוף יהיה שורש השערה הסוררת. בשביל לא לפגוע ברקמות שמסביב.
הסרת שיער בלייזר – הסבר מדעי-מחקרי
למכשיר הלייזר fotona nd:yag יש את יכולת החדירה ההכרחית על מנת להגיע לזקיקי שיער מבלי לגרום נזק נוסף לעור.הסרת שיער בלייזר מושגת על ידי העברת אנרגיית-לייזר לתוך העור היכן שמורמים זקיקי השיער. אנרגיית-הלייזר נמשכת להמו גלובין שמזין את זקיק השערה, ובמידה פחותה בהרבה למלנין בשיער בתוך הזקיק.
שיער לבן או אפור אינו מושך פנימה את אנרגית-הלייזר ובאופן כללי לא יושפע מטיפול הסרת שיער בלייזר.
זקיקי השיער שנמצאים בשלב צמיחה, מוזנים יותר על ידי כלי-דם ולכן יספגו יותר אנרגיה, וגם רגישים יותר לחום שיווצר עקב ספיגת האנרגיה והזקיק ייהרס. זקיק בשלב מנוחה לא ימשוך פנימה את האנרגיה ולכן לא יושפע מהטיפול.
הטיפולים מתוזמנים להתבצע במהלך מחזורי-הצמיחה האלה.כמות הטיפולים ההכרחית תהיה תלויה בציפיות של כל פציינט.לאדם ממוצע יש שישה מחזורי-צמיחה בשנה.
הסרת שיער בלייזר אינו טיפול מונע מפני זקיקים שעדין לא הופעלו.
הורמונים,דיאטה, לחץ וגנטיקה יכולים כולם לשחק תפקיד בצמיחה של שיער חדש לאורך תקופת חיינו.

איך עובדת בפועל הסרת שיער בלייזר? צפו בסרטון הבא כדאי להבין טוב יותר: