גיל מולכו: "לממשלה יש את הכח לפתור את משבר הדיור"

יוני 16, 2015 מדריכים

ישבנו עם גיל מולכו, בעלים ומנכ"ל משותף של חברת אם אס אן (MSN) נדל"ן, לשיחה על עתידו הקרוב של הענף בישראל.

גיל, אז יש לנו ממשלה חדשה ושר האוצר חדש, משה כחלון, ששם את משבר הדיור בראש סדר העדיפויות, מה לדעתך צפוי לקרות למחירים בשוק?

לממשלה יש את הכח והכלים לטפל במשבר הדיור ולגרום לירידה משמעותית במחירי הדירות. הפתרון הוא מולכו MSNהתערבות רגולטיבית של הממשלה בענף. אם אני הייתי יושב בכיסאו של כחלון, הייתי מאיץ את הליכי הפשרת הקרקעות ובכך מגדיל את היצע הקרקעות לבנייה. הייתי פועל באופן אקטיבי בכל הנוגע להליכי ההתחדשות העירונית ותמ"א 38, המשמעות היא – זירוז הליכים ובקרה על עיריות שמעכבות פרויקטים מתוך שיקולים פנימיים, שלאו מעידים לטובת הכלל. בנוסף – הייתי מושך את השוק לכיוונן של קבוצות הרכישה, פורמט שבאמצעותו האדם הפשוט יכול לחסוך עשרות אלפי שקלים ברכישת דירה. צעדים כאלו יכולים לסייע באופן משמעותי במאבק במשבר הדיור ומחירי הדירות המאמירים.

גיל מולכו, בתור רוכש פוטנציאלי עם הון עצמי אשר מספיק לרכישת דירה, היית משתהה עם רכישת דירה, או לחלופין מזדרז?

אם שר האוצר, הכפופים לו ושאר האמונים על מציאת פתרונות למשבר הדיור ינקטו בצעדים הנכונים, והאמיצים יש לומר, מתוך כוונה אמיתית לפתור את המשבר ולהוריד את המחירים, אז אולי עדיף להמתין להתפתחויות. מאידך, כולנו מחוברים לקרקע ויודעים כיצד עניינים כאלו מתקדמים במדינתנו, הסיכוי היותר סביר הוא שבמקום ירידה במחירי הדיור, המציאות תכפה על הענף עליית מחירים נוספת. אז מה אני, גיל מולכו, הייתי עושה? כבעל הון העצמי הנדרש לרכישת בית במצב השוק כיום, הייתי מחפש את העסקה המשתלמת והמתאימה לי ביותר, ורוכש דירה. למעבר לאתר של גיל לחצו כאן.

גיל מולכו משבר הדיור

סרטון תדמית בניצוחו של גיל:  https://www.youtube.com/watch?v=dDrOXCdfkgU